Sztuka zwycięstwa. Wspomnienia twórcy NIKE

Czy patrząc na firmę Nike zastanawiasz się jakim szczęściarzem musi być jej założyciel? A co jakbym Ci powiedział, że jego droga była okupiona prowadzeniem firmy na granicy bankructwa, walką o prawa do patentów, zmaganiem się z podstępami konkurencji, tragiczną śmiercią syna, zdradą wspólnika? Jego droga do bogactwa nie była kolorowa. Mimo wszystko Phil Knight w zabawny sposób wspomina swoją drogę do budowy najpotężniejszej firmy sprzętu sportowego.

Książka pokazuje nam, że droga do budowy imperium nie jest usłana różami. Wiąże się ona z wieloma wyrzeczeniami, prowadzeniem firmy na granicy bankructwa, trudnymi negocjacjami z partnerami handlowymi, niezliczonymi stresującymi sytuacjami, problemami ze spłatą kredytów czy zarządzaniem dość nietypowym zespołem. Dzięki pasji i odrobinie szczęścia Phil Knight przezwyciężył przeciwności losu. Jego determinacja i upór sprawiły, że nie poddał się nawet wtedy kiedy miał przeciwko sobie urząd skarbowy i groźbę bezzasadnej wielomilionowej kary finansowej.

Książka ta pokazuje firmę od ludzkiej strony. Wspomina trudne początki jak i sukcesy. Opowiada o ludziach współtworzących firmę jak i o tych, którzy chcieli ją zniszczyć. To piękna historia od której nie sposób się oderwać nawet jeżeli nie lubisz firmy Nike.

Jeżeli szukasz porcji motywacji i inspiracji to musisz przeczytać tę książkę.

Moja ocena: 10/10

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *