Sekret

Sekret. Książka przez wielu uwielbiana i równie wielu krytykowana. Doczekała się ekranizacji co znacznie przyczyniło się do jej rozpoznawalności.
Stara się przekonać czytelnika, jak potężną moc ma podświadomość czyli tytułowy sekret przekazywany z pokolenia na pokolenie przez zamożnych ludzi.
Autorzy książki twierdzą, że istnieje prawo przyciągania, które polega na tym, że cokolwiek sobie wymarzysz (i będziesz o tym marzył codziennie) to przyciągniesz to do swojego życia. Przytaczają też historie ludzi, potwierdzające skuteczność prawa przyciągania oraz powołują się na Pismo Święte, które mówi o tym, że wiara góry przenosi.
Osobiście jestem sceptycznie nastawiony do tego typu teorii. Nie wierzę w to, że pomyślę sobie o czerwonym Ferrari, a ono w cudowny sposób spadnie mi z nieba. Wierzę za to, że wiarą w siebie i inteligentną pracą można zrealizować swoje marzenia.

Dlaczego piszę o tej książce? Z dwóch powodów.

  1. Tematyką moich wpisów są książki motywacyjne, a sekret może taka być. Pamiętam jak pierwszy raz ją przeczytałem i czułem, że mogę sobie „przyciągnąć” wszystko. Dostałem wtedy kopa motywacyjnego do realizacji marzeń.
  2. Bo chce Was zachęcić do dyskusji 😉 Napiszcie w komentarzu czy czytaliście tę książkę i co o niej myślicie 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *