Potęga NIE. Jedno krótkie słowo, które zapewni zdrowie, bogactwo i szczęście.

Słowem wstępu: Czym jest asertywność?

Kilka słów o książce

Jest to dosyć cienka książka, dzięki temu wiedza w niej zawarta jest skondensowana, bez zbędnego lania wody.

W książce autorzy przekonują, że mamy prawo mówić NIE wszystkiemu co jest dla Ciebie w jakiś sposób niekorzystne. Możesz dzięki temu zobaczyć, że można sprzeciwić się standardom które Ci nie odpowiadają, ludziom którzy wykorzystują Twoją kreatywność, a nawet przekonaniom które są sprzeczne z Twoją prawdziwą osobowością. Bycie asertywnym sprawia, że czujemy się wolni, zrzucając kajdany ciągłego mówienia TAK.

Jak dobrze wiesz, samo przeczytanie książki nie sprawi, że nagle staniesz się osobą asertywną. Potrzebna jest do tego praca nad sobą. Autorzy dobrze o tym wiedząc przygotowali lekcje, których wykonanie pomoże Ci uświadomić sobie co jest przyczyną Twojego braku asertywności. Rzetelne wykonanie zalecanych ćwiczeń jest niezbędne do wyciągnięcia 100% wiedzy z tej książki.

Dlaczego warto powiedzieć TAK tej książce?

Książka ta jest odważna, użyteczna i daje czytelnikowi wiarę we własne siły, a także sprawi, że zmienisz sposób patrzenia na te sytuacje, w których mówiłeś TAK wbrew sobie. Czy podejmiesz wyzwanie, aby wniknąć we własne wnętrze i zmierzyć się z tym co zmusza Cię do mówienia TAK zależy tylko i wyłącznie od Ciebie. Osobiście polecam.

„Asertywność w psychologii oznacza umiejętność wyrażania swoich myśli, uczuć i poglądów z zachowaniem własnych granic i przy poszanowaniu granic innych ludzi. Asertywność to także umiejętność odmawiania, mówienia „nie” wtedy, kiedy rzeczywiście nie zgadzasz się z ogółem.” [1]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *