Ekonomia wdzięczności

Ekonomia wdzięczności to kolejna książka Garrego Vaynerchuka i poświęcona jest zagadnieniom takim jak biznes i social media. Chciałbym napisać tu coś od siebie, ale pomyślałem, że najlepiej tę książkę opisuje wydawca książki. Tak więc oddajmy im głos 😀
„Co mi może dać wdzięczność w biznesie?
Ta książka pokazuje i uczy, jak małe rzeczy i troska o ludzi (wszystkich, nie tylko klientów) może wnieść twój biznes na wyższy poziom.
Gary Vaynerchuk na licznych przykładach że swojego biznesu pokazuje ekonomię wdzięczności czyli zasadę wzajemności w biznesie. Pomimo tego, że książka powstała już kilka lat temu, to szczególnie teraz – w czasie rozkwitu biznesów internetowych oraz coraz intensywniejszego używania mediów społecznościowych do marketingu, sprzedaży i komunikacji – bardzo istotne jest docenienie jej działania i wdrożenie w swoje myślenie.
Wielu przedsiębiorców nadal zbyt często zapomina, że klient potrzebuje czasu, aby poznać nad i nasz produkt, zrozumieć jego działanie, zaufać nam i naszym usługom, a szczególnie poczuć, że właśnie ten produkt rozwiąże jego usługę. Dlatego Gary Vaynerchuk niejednokrotnie używa w swoich wystąpieniach hasła Daj, daj, daj, poproś, aby wytłumaczy jak działa ekonomia wdzięczności.
Zanim będziesz chciał coś od swojego kontrahenta, zanim przedstawisz klientowi produkt, zanim poprosisz pracownika o zostanie po godzinach, najpierw (nie raz, a kilka) zaoferuj coś od siebie, a ekonomia wdzięczności sama zacznie działać”

W książce znajdują się przykłady, jak poszczególne firmy stosują ekonomię wdzięczności w praktyce, a także przykłady firm, które tego nie robią. Pokazuje wymówki, jakie mają firmy, które nie chcą promować się w mediach społecznościowych i wskazuję korzyści, jakie mogłyby osiągnąć, gdyby zmieniły swoje podejście.
Książka wydana jest 2011 i czytając ją mam wrażenie, że wyprzedziła swoją epokę. Treści w niej zawarte są aktualne jak nigdy dotąd.
Jeżeli prowadzisz firmę, lub zamierzasz w przyszłości zostać przedsiębiorcą to przeczytaj sobie tę książkę – będą to świetnie zainwestowane pieniądze 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *