Bogaty albo biedny, po prostu różni mentalnie!

Czy wiesz dlaczego niektórzy ludzie w sposób naturalny dochodzą do bogactwa, natomiast inni ledwo wiążą koniec z końcem? Wszystko zależy od mentalności finansowej ludzi.
Harv Eker pisze: „Daj mi pięć minut, a powiem Ci, jaką będziesz miał finansowa przyszłość!”
Książka ta koryguje nasz schemat pieniędzy, aby zdecydowanie zwiększyć swoje dochody i majątek.

W pierwszej części książki autor przedstawia mentalne mechanizmy, które odpowiadają za to jak traktujesz swoje pieniądze i jakie decyzje jakie w ich sprawie podejmujesz. Dowiadujemy się, że to nasze myśli decydują o naszych uczuciach. Te zaś odpowiadają za działania, które to odpowiadają za wyniki. To właśnie na myślach należy się skupić, aby zmienić swój status materialny. Eker używa tu metafory, że aby zmienić owoc należy skupić się na korzeniu.
Autor podaję w książce przykłady ludzi, którzy skupiając się na „korzeniu” zmienili swoje „owoce”.
Książka udowadnia nam, że nasze myśli o pieniądzach i bogactwie są efektem tego, jak ukształtowało nas środowisko w którym dorastaliśmy. Wychowując się w środowisku, gdzie zewsząd słychać negatywne opinie o osobach majętnych nasiąkamy tymi negatywnymi myślami i sami zaczynam tak myśleć.
Potwierdza się tu powiedzenie, że „czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąca”.
W drugiej części przedstawione jest 17 różnic w myśleniu o pieniądzach osób bogatych i tych mniej. Zwracają one uwagę na błędy w myśleniu, które popełniamy i które negatywnie wpływają na stan naszych finansów.

Jeżeli chcesz poznać mnóstwo idei, spostrzeżeń i strategi, które na zawsze zmienią Twój sposób myślenia i osiągnięcia to zachęcam do przeczytania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *